Par tomātiem un uzdevumiem!

2019-12-03

Kāda gan var būt saistība starp šo dzelteni sarkano ogu un efektīvām uzdevumu metodēm – izrādās vistiešākā, jo tomāta vārdā ir nosaukta Frančeska Čirillo (Francesco Cirillo) laika plānošanas metode. Tās angliskais nosaukums: “The Pomodoro Technique”. Izrādās, ka metode ir pietiekoši efektīva un to jau lieto vairāk kā divi miljoni pasaules iedzīvotāju. Tā kā man arī patīk eksperimenti ar laika plānošanas jautājumiem, nolēmu metodi izmēģināt praksē.

Konceptuālā pieeja metodes izmantošanā

  1. Sameklē modinātāju, vai kādu citu pulksteni ar modinātāja funkciju (derēs arī mobilais telefons).
  2. Sastādi savu aktuālo darbu (uzdevumu) sarakstu.
  3. Izvēlies uzdevumu, ar kuru strādāsi un uzstādi taimeri uz 25 minūtēm. Šo posmu var saukt arī par sprintu. Aktīvi strādā ar uzdevumu, koncentrējies uz tā izpildi.
  4. Atskanot taimera signālam, dodies 5 minūšu atpūtā – izstaipies, pavingro, kā citādi pārslēdz uzmanību uz citām atpūtas aktivitātēm.
  5. Pēc 5 minūtēm atgriezies pie uzdevuma izpildes un koncentrējies uz nākošajām 25 minūtēm.
  6. Kad darbā ir pavadīti 4 sprinti, ir pienācis laiks paņemt garāku atpūtu, apmēram no 15 līdz 30 minūtēm. Šo atelpas brīdi var izmantot pusdienām, garākai pastaigai, komunikācijai ar kolēģiem.

Mana personīgā pieredze

Metode viennozīmīgi ir efektīva, īpaši brīžos, kad vajag koncentrēties uz steidzamu un svarīgu uzdevumu izpildi. Īpaši efektīva metode kļūst tajās reizēs, kad sanāk strādāt no biroja mājās (home office), jo automātiski izslēdz daudzus uzmanību novērsošos faktorus, kā piemēram, TV, kafijas iedzeršana, ledusskapja virināšana, u.tml. Vienlaicīgi metode ļauj efektīvi saskaitīt patērēto laiku konkrētu aktivitāšu veikšanai.

Serfy un pomodoro metode

Deleģējot uzdevumu izpildi Serfy vidē, Jums ir iespēja atvēlēt uzdevuma veikšanai konkrētu laika posmu, attiecīgi tādejādi Jūs gūstat iespēju efektīvi kontrolēt darbu izpildes laika grafiku, un variet veikt atbilstošas korekcijas. Serfy vide arī paredz iespēju veikt  atzīmes par atpūtas pārtraukumiem, kā arī ļauj efektīvi saskaitīt kopējo laika patēriņu saistībā ar konkrētu uzdevumu veikšanu.